Eaton Cutler Hammer Overload Relay - XTOB024CC1
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
18
quantity
Product details
Category
OVERLOAD RELAY; Overload Current Min:16A; Overload Current Max:24A; Coil Voltage DC Max:220V; Product Range:XT Series; Coil Voltage AC Max:600V; Coil Voltage VAC Nom:600V; Coil Voltage VDC Nom:220V; Contactor Direction:Non Reversing RoHS Compliant: Yes